Ga naar de inhoud

2024 Update studie Vermoeidheid

Plus beeldmerk | Nadavos

Update studie Vermoeidheid

Een groot deel van de astmapatiënten die bij ons komen revalideren zijn ernstig vermoeid. In de afgelopen jaren hebben we systematisch data verzameld over deze vermoeidheidsklachten bij opname en ontslag. Deze data is in samenwerking met het MCL geanalyseerd.

 Vermoeidheidsklachten bij astma komen vaak voor en hebben een grote invloed op de kwaliteit van leven. Bij opname zijn 91% van onze patiënten heel erg moe (CIS-F ≥ 36). Gelukkig helpt het revalideren in het NAD de vermoeidheid bij het merendeel van de patiënten te verminderen. Bij ontslag is het merendeel van de patiënten niet meer moe. Toch blijft er een groep patiënten (27%) die ook bij ontslag nog heel erg moe is. De factoren die van invloed zijn op vermoeidheid bij astma zijn geanalyseerd en worden binnenkort gepubliceerd in een wetenschappelijk tijdschrift.

Groepsfoto behandelteam | Nadavos

Maak kennis met ons team

Ons team staat voor u klaar. Maak kennis met ons en bekijk de teampagina.

Deel dit bericht, kies uw platform

NEDERLANDS ASTMACENTRUM DAVOS

Aanmelden als verwijzer

Heeft u een vraag? We staan u graag te woord