Ga naar de inhoud

2023 Vermoeidheid bij astma

Plus beeldmerk | Nadavos

Astma en vermoeidheid

ism Medisch Centrum Leeuwarden
Een groot deel van de astmapatiënten die bij ons komen revalideren zijn moe. Heel moe. In de afgelopen jaren hebben we systematisch data verzameld over deze vermoeidheidsklachten bij opname en ontslag. Deze data wordt nu in samenwerking met het MCL geanalyseerd.

Vermoeidheidsklachten bij astma komen vaak voor en hebben een grote invloed op de kwaliteit van leven. Bij opname zijn 91% van onze patiënten heel erg moe. Gelukkig helpt het revalideren in het NAD de vermoeidheid bij het merendeel van de patiënten te verminderen. Bij ontslag is de helft van de patiënten niet meer moe. Toch blijft er een groep patiënten (27%) die ook bij ontslag nog heel erg moe is.

We gaan nu verder kijken welke factoren van invloed zijn op vermoeidheid bij astma en wat er aan de hand is met de patiënten die ook na revalidatie in het NAD nog heel erg moe zijn.

Groepsfoto behandelteam | Nadavos

Maak kennis met ons team

Ons team staat voor u klaar. Maak kennis met ons en bekijk de teampagina.

Deel dit bericht, kies uw platform

NEDERLANDS ASTMACENTRUM DAVOS

Aanmelden als verwijzer

Heeft u een vraag? We staan u graag te woord