Ga naar de inhoud

2026 Wetenschapsstage Nathan Kisjes

Plus beeldmerk | Nadavos

Wetenschapsstage naar inspanningscapaciteit

Wetenschapsstage in Davos: welke factoren bepalen vooruitgang in inspanningscapaciteit tijdens revalidatie in Davos?

Ik ben Nathan Kisjes, student Geneeskunde in mijn laatste jaar. De komende maanden doe ik voor mijn afstudeerscriptie onderzoek in het Nederlands Astmacentrum in Davos naar inspanningscapaciteit tijdens een revalidatietraject in de bergen. Mijn onderzoek gaat over welke factoren gerelateerd zijn aan de verbetering in inspanningscapaciteit na het afronden van het revalidatieprogramma. Revalidatie betekent voor de ene patiënt een duidelijke sprong vooruit, terwijl een ander minder vooruitgang boekt. Welke klinische of biologische factoren spelen daarbij een rol?

Voor mij heeft dit onderwerp extra betekenis doordat ik zelf astma heb en een grote passie voor sporten in de bergen. Astma, inspanning, en grenzen verleggen zijn onderwerpen die daardoor niet alleen theoretisch interessant zijn, maar ook persoonlijk heel herkenbaar.

Ik heb enorm veel zin om de komende maanden dit onderzoek verder uit te werken en hopelijk een bijdrage te kunnen leveren aan de bestaande kennis over longrevalidatie op hoogte. Ik heb veel geluk om dit op zo’n bijzondere plek te kunnen doen, en in het weekend zelf de bergen rondom Davos te ontdekken.

Groepsfoto behandelteam | Nadavos

Maak kennis met ons team

Ons team staat voor u klaar. Maak kennis met ons en bekijk de teampagina.

Deel dit bericht, kies uw platform

NEDERLANDS ASTMACENTRUM DAVOS

Aanmelden als verwijzer

Heeft u een vraag? We staan u graag te woord